Dnia 7 grudnia klasy VIII d oraz VIII f pod opieką p. Joanny Tumińskiej oraz p. Anety Ratajczyk udały się do Multikina do Włocławka, by obejrzeć film pt. „Wilk, lew i ja”.

Film traktuje o pięknej przyjaźni między zwierzętami a człowiekiem . Jest wzruszający, pełen emocji, trzymający w napięciu. 

Główna bohaterka- Alma- postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa –  to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

Film bardzo spodobał się młodzieży. Skłania do refleksji nad rolą przyjaźni w życiu każdego z nas i podkreśla ogromne znaczenie w naszym życiu zwierząt i uświadamia, jak ważne jest dla nich życie na wolności….