W lutym 2022r. w klasie 2a odbył się cykl zajęć o rodzinie. Uczniowie poznali pojęcia: rodzina, rodzice, dziecko, brat, siostra, dziadek, babcia oraz dowiedzieli się jakie zachodzą powiązania w rodzinie i poznali budowę drzewa genealogicznego. Uczniowie drzewo genealogiczne wykonali w domu – musieli dokonać wyboru grafiki i wykorzystać wybrane narzędzia rysunkowe, aby plastycznie przedstawić powiązania zachodzące w rodzinie. W czasie lekcji zadaniem ucznia było zaprezentowanie członków swojej rodziny i opowiedzenie o jej przodkach. Zajęcia miały na celu kształtowanie szacunku dla rodzinnych tradycji oraz uświadomienie znaczenia rodziny w życiu każdego człowieka. Uczniowie spisali się bardzo dobrze. Opowiadali swym rówieśnikom wiele ciekawostek z młodości swych dziadków i rodziców. Wszyscy też wykazali się kreatywnością w zakresie techniki wykonania pracy.