Grudzień to czas świątecznych porządków, ale i świątecznych wypieków. Na zajęciach kulinarnych również poczuliśmy magię świąt zajmując się wypiekiem kruchych ciasteczek, ciast i pierników. Na pierwszych grudniowych zajęciach piekliśmy “Całuski” i małe pizze tzw. pizzerynki. Uwielbiamy zagniatać i wyrabiać ciasto drożdżowe, które lubi nasze ciepłe rączki. Wśród żartów i dowcipów komponowaliśmy farsze dla naszych przekąsek i wycinaliśmy słodkie ciasteczka. 19 grudnia 2023 roku to dla nas wielki dzień. Zaprosiliśmy panią dyrektor Ewę Martwicką i naszych rodziców na wspólne zajęcia. Pośród rozbrzmiewających świątecznych tonów kolęd piekliśmy pierniczki, które pięknie udekorowaliśmy słodkim lukrem i kolorowymi pisakami. Pomysłów nie brakowało…. Nasi rodzice już wiedzą: Jak dobrzy z nas kucharze!
Uczestnicy zajęć kulinarnych
oraz Agnieszka Trawińska
Beata Gawrońska