6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej bezpłatnej konsultacji oraz diagnozy osobom, w szczególności dzieciom z zaburzeniami mowy. W tym dniu panie logopedki: Aleksandra Siarkowska i Elżbieta Czapska zorganizowały we wszystkich grupach przedszkolnych zabawy logopedyczne; gry i zabawy miały charakter profilaktyki logopedycznej.
Była „kuchenna gimnastyka buzi i języka” dla najmłodszych – usprawnienie aparatu artykulacyjnego oraz ćwiczenia oddechowe „czadowy kubek” – służące wydłużaniu i wzmacnianiu fazy wydechowej. Były rozmowy na temat, czym zajmuje się logopeda, komu pomaga i jakie ma w przedszkolu zadania. Przedszkolaki bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych ciekawych zabawach.