W dniach 29 – 31.05.2023 roku uczniowie klas VIII pod opieką wychowawców: p. Andrzeja Rozpędowskiego, p. Małgorzaty Hejman, p. Ewy Staniszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Energylandii w Zatorze, Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda dopisała, więc przyjemnie było korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora wyjazdu. Niezwykłych emocji dostarczył uczniom pobyt w Energylandii – największym Parku Rozrywki w Polsce, oferującym aż 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów. Niewątpliwie każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Kolejnym punktem wycieczki było Królewskie Miasto – Kraków. Uczniowie zwiedzili Zamek na Wawelu, Katedrę Wawelską, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, mieli okazję pospacerować po Rynku w Krakowie.
Ostatnim celem wyjazdu był pobyt w Ojcowskim Parku Narodowym. Uczniowie mieli okazję zwiedzić jaskinię Łokietka, Muzeum Przyrodnicze w Ojcowie. Spacerując szlakiem turystycznym podziwiali przyrodę Doliny Prądnika, liczne skały ze słynną Maczugą Herkulesa oraz odwiedzili Zamek Pieskowa Skała.
Wyjazd upłynął w radosnej i przyjemnej atmosferze i na pewno w pamięci uczniów na długo pozostaną niezapomniane wspomnienia.

Organizatorzy:
Andrzej Rozpędowski
Ewa Staniszewska
Małgorzata Hejman