„Im bardziej jesteśmy życzliwi,
tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”
                                           Bogusław Szedny

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji. Aby włączyć się w obchody święta nie potrzeba wiele, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości, którą rozpromieni szczery uśmiech.
By uczcić ten radosny dzień, w poniedziałek w bibliotece pojawiły się dekoracje, wystawa książek, naklejki dla uczniów z emotikonami oraz „słój życzliwości”, z którego można było wylosować cytaty o życzliwości. Każdy uczeń odwiedzający tego dnia bibliotekę mógł zabrać ze sobą dobre słowo, słodki cukierek i uśmiech. Serdeczności dotarły do całej społeczności szkolnej za pośrednictwem wolontariuszy, którzy wręczyli wszystkim kartki z pozdrowieniami.
Z tej wyjątkowej okazji ogłoszony został również konkurs fotograficzny pod hasłem „Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta”. Chętne osoby prosimy o wykonanie zdjęcia przedstawiającego własną interpretację hasła przewodniego konkursu –  Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. Konkursowe zdjęcia należy przesłać do 30 listopada 2022 r. na adres: a.waloszek123@o2.pl  
Przewidziane punkty dodatnie i nagrody!
Mimo iż 21 listopada jest naprawdę szczególną datą, to zachęcamy wszystkich do codziennego okazywania serdeczności, uprzejmości, uśmiechu i ciepłego spojrzenia. Pamiętajcie, że dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym, zawsze do nas wraca. Bycie miłym, okazywanie życzliwości wobec innych uszczęśliwia nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko w tym dniu, ale codziennie!

Organizatorzy:
Agnieszka Waloszek
Irena Zakrzewska