„ W kalendarzu Święto Matki
   z życzeniami śpieszą dziatki.
  Ja Ci Mamo dziś w podzięce
  za Twe trudy daję serce
  i przepraszam za me psoty,
  za wybryki i kłopoty…”

 

    Dzień Matki, jak sama nazwa wskazuje, jest świętem wszystkich mam i został ustanowiony w kilkudziesięciu krajach świata. Święto to w Polsce przypada na 26 maja. Co ciekawe,  w większości pozostałych państw, Dzień Matki jest również obchodzony w maju, dokładniej – w jego drugą niedzielę.
    W tym dniu składamy mamom życzenia, dajemy laurki, kwiaty, upominki. Uczniowie klasy 1c samodzielnie przygotowali niesamowite podarunki. Ze szklanej butelki i naturalnych elementów wykonali niesamowite wazoniki, które podarują w tym wyjątkowym dniu swoim kochanym mamom. Taki własnoręcznie wykonany prezent to niesamowity dowód na to, jak bardzo dzieci kochają, jakie mają ogromne serduszka, jak są wdzięczne za każdy wysiłek, trud i matczyną miłość. Moment wręczenia zapewne będzie w wielu domach bardzo wzruszający.

Anna Musiał.