15 października 2021 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Osięcinach obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas ósmych pod czujnym okiem wychowawców (p. Anety Ratajczyk, p. Marianny Nowak, p. Barbary Rosińskiej, p. Agnieszki Waloszek, p. Joanny Tumińskiej, p. Krzysztofa Banasiaka) przygotowali program słowno- muzyczny na wesoło i z humorem. Całość poprowadzili: Anna Pikuła oraz Wiktor Skwarczyński. Były piosenki do znanych utworów muzycznych (przy akompaniamencie p. Tomasza Cybulskiego), wiersze, zabawne scenki z życia szkoły. (Przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej placówki, w tym przedszkolaków miało miejsce 13 października).
Na apel – oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników obsługi i administracji- zaproszenie przyjęli nauczyciele emerytowani. Więź pokoleniowa jest istotną wartością, dlatego cieszymy się, że mogliśmy świętować ten szczególny dzień w tak zacnym gronie.  Należy bowiem nie tylko pamiętać o pedagogach, którzy stoją przed tablicą, ale również o tych, którzy spełnili swój zawodowy obowiązek.
To spotkanie  po raz kolejny uświadomiło nam, że nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę. Mozolnie pomaga w zdobywaniu wiedzy i dzięki niemu nieobce są nam tajemnice tego świata, a wychowanie młodego człowieka jest jedną z najważniejszych wartości. Wszystkim pracownikom szkoły młodzież przekazała najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

A.Ratajczyk