Dzień Dziecka był dla naszych najstarszych uczniów wyjątkowo radosny i przepełniony atrakcjami. „Parada Schumana- solidarni z Ukrainą”- pod takim hasłem uczniowie klas 4-8 przemaszerowali rankiem 1. czerwca ulicami Osięcin. Każda z klas reprezentowała jedno państwo należące do Unii Europejskiej. Nie zabrakło transparentów wyrażających sprzeciw wobec wojny prowadzonej za wschodnią granicą. Po powrocie do szkoły czekała uczniów wyjątkowa atrakcja- dyskoteka prowadzona przez pana Arka Kopaczewskiego- absolwenta naszej szkoły, utalentowanego, lubianego i rozpoznawalnego przez wszystkich muzyka. Sił do tańca nie brakowało, gdyż dla młodzieży został przygotowany pyszny posiłek- nuggetsy z frytkami. Dziękujemy za wsparcie finansowe państwu Urszuli i Zbigniewowi Polińskim oraz anonimowym ofiarodawcom. Dzięki państwa hojności ten dzień był dla naszych uczniów wyjątkowy.