9 lutego 2021r. obchodziliśmy w bibliotece  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Autorem tej inicjatywy od 2004 r. jest Komisja Europejska. DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo młodych ludzi, łącząc zaangażowanie wielu instytucji z najbliższym otoczeniem dziecka: rodziną, szkołą.
    W ramach tegorocznych obchodów, które z uwagi na pandemię odbywały się online,  przesłano uczniom materiały, które przypominały  o zasadach bezpiecznego korzystania z zasobów sieci Internet. Zaproszono również starszych  uczniów do wypełnienia  testu, dzięki któremu mogli  dowiedzieć się,  czy grozi im uzależnienie od Internetu 😉

Zaproponowano chętnym uczniom udział w dwóch konkursach:
1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło Dzień Bezpiecznego Internetu i promujący bezpieczne zachowania w Internecie  (forma i technika dowolna).
2. Konkurs na wiersz związany z propagowaniem bezpiecznych zachowań w sieci.

Prace konkursowe nadal można dostarczać do biblioteki (budynek gimnazjum) lub wysłać na email: stronaszkoly@o2.pl
Termin składania prac upływa 28 lutego 2021r.

Irena Zakrzewska, Zofia Polaszek