Pod takim hasłem , 19 lutego 2021roku, odbyły się zajęcia świetlicowe z udziałem uczniów klasy 3b, 3c oraz grupa pierwszoklasistów. Jak się okazuje cały czas poszukujemy kreatywnych działań, w których aktywnie będą uczestniczyć uczniowie korzystający z Internetu.  W związku z tym zorganizowaliśmy szereg działań, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak korzystać z Internetu i nowoczesnych technologii. Na samym początku zajęć przeprowadzono krótką pogadankę na temat tego, z czym kojarzy im się Internet, tworzono mapki myśli, dyskutowano o zagrożeniach jakie niesie Internet.  Uczniowie z zapartym tchem i odrobiną humoru oglądali filmy animowane o cyberprzemocy pt.: „Bez kożuszka” oraz o uzależnieniu pt.: „Zemsta”. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjemnej atmosferze. Nie brakowało ciągłej wymiany zdań oraz ciekawych rozwiązań. Miejmy nadzieję, że ta praktyczna wiedza będzie towarzyszyć najmłodszym jak najdłużej. Pamiętajmy, korzystanie z Internetu ma swoje niecodzienne zalety, ale nie jest też wolne od zagrożeń. O bezpieczeństwie w Internecie należy mówić każdego dnia.

Anna Musiał
Tomasz Zieliński
Agnieszka Trawińska