Bohaterem XXII  już edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Osięcinach był „ponadtrzydziestoipółletni Hipolit, pół- Polak, pół- Francuz, niemówiący ani po polsku, ani po francusku, który nauczył się hiszpańskiego. Dzięki temu poznał cud- dziewczynę, Hiszpankę z Kolumbii, autorkę książek popularnonaukowych. Zakochał się i podjął decyzję o wyjeździe z Alaski. Chciał założyć rodzinę, osiąść w jakimś cywilizowanym zakątku i rozpocząć nowe  życie”.
Do zmagań ortograficznych dnia 26 kwietnia 2023 roku przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych  z: Brześcia Kuj., Radziejowa, Byczyny, Krzywosądzy, Płowiec i Osięcin. Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Magdalena Bilicka z Radziejowa (opiekun p. Elżbieta Derucka). II miejsce przypadło Gabrieli Rutkowskiej  z Brześcia Kuj. (opiekun p. Aldona Waszak). III miejsce natomiast ex aequo zajęły: Patrycja Jaworska z Osięcin (opiekun p. Ewa Staniszewska) oraz Blanka Gębicka z Brześcia Kuj. (opiekun p. Dorota Piwczyńska-Leśnik). Wyróżnienia natomiast zdobyli: Amelia Puszkiewicz i Julia Dębowa z Osięcin (opiekun p. Ewa Staniszewska), Patryk Żywiczyński,  Wiktor Szatkowski i Jakub Pawłowski  z Krzywosądzy (opiekun p. Mariola Gąsiorowska), Natalia Pulczyńska z Byczyny (opiekun p. Barbara Kazimierczak), Jakub Mikołajewski z Brześcia Kuj. ( opiekun p. Dorota Piwczyńska-Leśnik), Roksana Olejniczak, Marta Szarowska z Płowiec (opiekun p. Kinga Małkowska), Oleksander Ostrovskyij z Radziejowa (opiekun p. Marta Barbarowicz). Zwycięzcy otrzymali statuetki i  nagrody książkowe oraz  dyplomy.
Konkurs przygotowały: Ewa Staniszewska, Aneta Ratajczyk, Anna Jezierska, Irena Zakrzewska. Oprawą plastyczną  zajęła się Małgorzata Hejman. Nad przebiegiem konkursu czuwał wicedyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  p. Andrzej Rosiński.
Autorką tegorocznego dyktanda była Elżbieta Okunowska- emerytowana nauczycielka, poetka i pisarka, autorka powieści „Jak ćmy, jak motyle”, „A dziwożony tańczą” oraz tomików poezji „ Impresje”, „Ścigając wiatr”. Pięknie dziękujemy Pani za owocną współpracę.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach za ufundowanie nagród.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do nas za rok!!!!


Organizatorzy