6 czerwca 2023 roku  uczniowie należący do Koła Miłośników Biblioteki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”, która polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na świeżym powietrzu. Korzystając z bardzo słonecznego dnia wyszliśmy z książkami na łąkę. Wygodnie ulokowani na kocach prezentowaliśmy przyniesione książki, czytaliśmy wybrane fragmenty, rozmawialiśmy na temat korzyści wynikających z czytania i szukaliśmy sposobów na to, by zachęcić młodych ludzi do częstego sięgania po książki.
W pięknych okolicznościach przyrody odwiedziły nas Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i polecenie książek, które warto przeczytać. Podczas akcji odbyła się również promocja nowości zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nie zabrakło także zabaw z książką, wspólnych zdjęć i pysznych lodów na ochłodę.
Celem zorganizowanej akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów i promowanie czytelnictwa. Dzięki niej uczniowie przekonali się, że każde miejsce jest dobre, aby wybrać się w nie z ulubioną książką.

Opiekun koła: Irena Zakrzewska