W tym roku obchodzimy jedenastą  odsłonę Narodowego Czytania. Tym razem poznajemy utwory Adama Mickiewicza z tomiku poezji „Ballady i romanse”, który został wydany w Wilnie 200 lat temu i zapoczątkował w Polsce epokę romantyzmu. W związku z tym i nasza szkoła dołączyła do tego ważnego wydarzenia.

23 września w progach naszej placówki gościliśmy: p. Alinę Krupińską- emerytowaną polonistkę, wieloletnią dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Radziejowie, p. Danutę Wielgosz- emerytowaną bibliotekarkę i dyrektorkę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki im. F. Becińskiego w Radziejowie oraz p. Urszulę Wanińską – emerytowaną nauczycielkę języka polskiego. Panie zaprezentowały następujące utwory wieszcza: „Lilie”, „Świteź, „Świteziankę”, „Powrót taty” a dodatkowo p. Urszula Wanińska przybliżyła słuchaczom informacje o Adamie Mickiewiczu i epoce romantyzmu.  W dalszej kolejności uczniowie z klasy 6 b pięknie, na wysokim poziomie przedstawili inscenizację ballady pt.: „Pani Twardowska”, z zaangażowaniem wcielając się w poszczególne role. Krótkie przedstawienie zostało wzbogacone  przez odpowiednie stroje i dekorację. Wszystko to oddawało klimat epoki.

Wspólna lektura literatury romantyzmu przyniosła wszystkim wiele czytelniczej satysfakcji i była doskonałą okazją do docenienia wartości czytania oraz obcowania  ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

Spotkanie poprowadził dyrektor szkoły p. Andrzej Polaszek.

Nad całością Narodowego Czytania czuwali organizatorzy: p. Anna Jezierska, p. Irena Zakrzewska, p. Małgorzata Hejman, p. Ewa Staniszewska, p. Zofia Polaszek, p. Aneta Ratajczyk.

Organizatorzy