Pod takim tytułem kryje się projekt, który realizowała klasa IIIa z panią Małgorzatą Skonieczną. W ramach tego projektu dzieci wykonywały różne zadania, które związane były z otaczającymi nas dźwiękami.

Obejrzały filmiki „Skąd się bierze dźwięk?” i „Czy dźwięk można zobaczyć?”

Wykonały własne instrumenty muzyczne.

Słuchały muzyki relaksującej i stresującej, a następnie pod jej wpływem tworzyły rysunki obrazujące dźwięki uspokajające i denerwujące.

Nagrywały różne, ciekawe odgłosy z otoczenia, a następnie odgadywały co może wydawać taki dźwięk.

Przygotowały występ podsumowujący projekt.

Na to ostatnie zadanie składały się ciekawostki o dźwiękach, prezentacja własnoręcznie wykonanych instrumentów oraz popis gry na keyboardzie uczniów z klasy IIIa uczęszczających do Ogniska Muzycznego. Wszyscy razem na koniec zagrali na bum bum rurkach spóźnione „Sto lat” na Dzień Kobiet.

Małgorzata Skonieczna