15 września 2021 roku dwudziestopięcioosobowa grupa uczniów z klasy VIII b oraz VIII d pod opieką p. Agnieszki Waloszek i p. Anety Ratajczyk udała się do Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum, które opowiada o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego  od neolitu po czasy współczesne. Dzieje Brześcia zostały zaprezentowane na tle historii regionu i Polski. Multimedialna wystawa pozwala na przenoszenie się w czasie, samodzielne odkopywanie zabytków archeologicznych, podglądanie dawnych światów i nasłuchiwanie ich odgłosów. Zastosowane aplikacje uatrakcyjniają odbiór informacji i wiedzy oraz ułatwiają jej przyswojenie. Po zakończeniu zwiedzania na uczniów czekały warsztaty „Button maker”, podczas których tworzyli komputerowo własny projekt przypinki oraz poznali obsługę maszyny do jej produkcji i wykonali gadżet.

Wyjazd uważamy za udany, ciekawy i inspirujący.

  1. Ratajczyk