Kolejny raz  nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej  “BohaterON – włącz historię!”, która polega na wysyłaniu kartek z podziękowaniami, pozdrowieniami i życzeniami do Powstańców Warszawskich. Celem akcji jest uhonorowanie, upamiętnienie ofiarności oraz docenienie poświęcenia i odwagi uczestników powstania.      Wysyłając kartki uczniowie mogli oddać indywidualny hołd żyjącym jeszcze powstańcom. Ludzie ci zasługują na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Podczas godzin wychowawczych uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych historii Powstania Warszawskiego, oglądali filmy przesłane przez organizatorów akcji oraz własnoręcznie wykonywali kartki, które zostaną doręczone wybranym powstańcom. W tegorocznej akcji udział wzięli uczniowie klas 4 – 8. Ich kartki zostały wysłane we wspólnej paczce na adres Fundacji “ROSA” i “SENSORIA”. Mamy nadzieję, że każda kartka dotrze do odbiorcy, dostarczając wielu wzruszeń i radości.  

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek
Zbigniew Tumiński