31 października 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na najpiękniejszą mandalę, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas IV – VIII. Celami konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i umiejętności manualnych uczniów, doskonalenie koncentracji uwagi oraz przekazywanie swoich wrażeń i emocji za pomocą środków plastycznych.  Zadanie uczniów polegało na stworzenie własnej mandali lub pokolorowanie gotowego wzoru, który można było pobrać z biblioteki szkolnej. 
Wśród złożonych na konkurs mandal, komisja w składzie – p. Małgorzata Skonieczna, p. Małgorzata Hejman, p. Agnieszka Matkowska, wyróżniła następujące prace:

I miejsce – Zofia Kubuszek  klasa 5a
II miejsce – Filip Gralak  klasa 5a
                     Julia Wszołek  klasa 5a
III miejsce – Katarzyna Chmielewska  klasa 5b.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dodatnimi punktami z zachowania.  Prace konkursowe można oglądać na wystawie obok  biblioteki.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek