Grudzień to czas radosnego oczekiwania, przepełniony magią świąt. Aby podkreślić ten wyjątkowy okres, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 4-8 do udziału w zabawie, polegającej na wypełnianiu zadań i zdobywaniu naklejek w Bibliotecznym Kalendarzu Adwentowym. Od pierwszego grudnia można było pobrać w bibliotece specjalną kartę konkursową, na której bibliotekarka potwierdzała wykonanie zadania. Każdego dnia na tablicy pojawiały się kolejne polecenia związane z tradycjami, symbolami i obrzędami bożonarodzeniowymi. Uczniowie mieli np. napisać życzenia świąteczne, zaśpiewać fragment ulubionej kolędy, wymienić potrawy wigilijne i postaci z szopki, zrobić ozdobę choinkową, przetłumaczyć zwrot „wesołych świąt” w kilku językach,wypożyczyć książkę na święta, wykonać świąteczną zakładkę do książki oraz porozmawiać ze starszą osobą o tym, jak obchodziła Boże Narodzenie będąc dzieckiem.
Przygodę z Bibliotecznym Kalendarzem Adwentowym rozpoczęło 79 uczniów.
Kompletem naklejek może się pochwalić dwanaście osób, które 5 stycznia 2023 r. otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Są to:
Julia Wszołek  (klasa 4a),
Dawid Łodygowski  (klasa 4b).
Amelia Moszczyńska  (klasa 4b),
Piotr Nowakowski  (klasa 4b),
Zofia Urbańska  (klasa 4b),
Patrycja Chmielewska  (klasa 5b),
Wiktoria Biesiada  (klasa 6a),
Nikola Jankowska  (klasa 6a),
Natalia Waszak  (klasa 8a),
Patrycja Dybowska  (klasa 8b),
Magdalena Kwiatkowska  (klasa 8b),
Kinga Łodygowska  (klasa 8b).
Celem zabawy było przyjemne i twórcze wprowadzenie w atmosferę świąt i przemycenie wartości edukacyjnych. Wśród nich są kompetencje informacyjne (wyszukiwanie informacji) i czytelnicze (czytanie książek), poznawanie tradycji świątecznych i historii swojej rodziny.
Bardzo serdecznie dziękujemy za aktywny udział w wyzwaniu i gratulujemy laureatom!!!

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek