12 października 2023 r. klasy czwarte wzięły udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem “Baśniowe bingo”, który składał się z sześciu konkurencji. Na początek dwuosobowe zespoły otrzymały kartę bingo, ilustracje z ośmiu baśni oraz etykiety z tytułami. Prowadząca czytała kolejne fragmenty, a uczniowie odgadywali tytuły baśni i przyklejali pod właściwą ilustracją. Uczestnicy konkursu bezbłędnie poradzili sobie z tym zadaniem. Kolejna konkurencja polegało na rozszyfrowaniu zakodowanych kodami QR tytułów popularnych baśni. Następnie uczniowie otrzymali do rozwiązania krzyżówkę, która była tematycznie związana z baśniami. Po uzupełnieniu krzyżówki przyszedł czas na układanie puzzli na czas. Przedostatnim zadaniem było odgadywanie na podstawie przedmiotu (np.: lusterko, ziarnko grochu, jabłko, zapałki) z jaką baśnią się on kojarzy i podanie tytułu. Ostatnia konkurencja sprawiła, że uczniowie mogli poczuć się jak baśniowy Kopciuszek, który z mozołem oddzielał mak od popiołu. Pomieszany groch z ryżem należało oddzielić za pomocą drewnianych klamerek. To zadanie wzbudziło wiele emocji i śmiechu. Po podliczeniu przez komisję punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka, która pozwoliła na wyłonienie zwycięzców.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie p. Sławomira Piernik, p. Agnieszka Matkowska oraz p. Zofia Polaszek, która przyznała:
I miejsce – klasie IV c (Anna Dybowska, Jan Ilecki)
II miejsce – klasie IV a (Maria Konopińska, Nadia Ziółkowska)
III miejsce – klasie IV b (Miłosz Kruczyński, Filip Opłatkowski).
Drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy!

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek