29 października 2021r. klasy czwarte zostały zaproszone do udziału w konkursie bibliotecznym pod hasłem “Baśniowe bingo”. Dwuosobowe zespoły otrzymały kartę bingo, ilustracje z ośmiu baśni oraz etykiety z tytułami. Prowadząca czytała kolejne fragmenty, a uczniowie odgadywali tytuły baśni i przyklejały pod właściwą ilustracją. Wybór padł na najbardziej znane baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Uczniowie bezbłędnie poradzili sobie z tym zadaniem. Kiedy bingo było uzupełnione przyszedł czas na układanie puzzli na czas. Ta konkurencja wyłoniła liderów. Ostatnim zadaniem było odgadywanie na podstawie przedmiotu (np.: lusterko, ziarnko grochu, jabłko, zapałki), z jaką baśnią się kojarzy. Trzeba było podać prawidłowy tytuł baśni. Celem konkursy było przypomnienie twórczości H. Ch. Andersena i braci Grimm, sprawdzenie stopnia znajomości baśni oraz rozbudzanie w uczniach pasji czytania.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie p. Anna Jezierska, p. Sławomira Piernik, p. Zofia Polaszek, która po zsumowaniu punktów przyznała:
I miejsce – klasie IV a (Domańska Kornelia, Mendel Roksana)
II miejsce – klasie IV c (Danielak Lidia, Mikołajczak Antoni)
III miejsce – klasie IV b (Chmielewska Patrycja, Drążkiewicz Jakub)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek