Uczniowie klasy 3a i 2c pod opieką wychowawczyń oraz pań: Aleksandry Siarkowskiej i  Małgorzaty Kwaśnej udali się 13 września na bardzo interesującą wyprawę  do  Centrum Edukacji Ekologicznej  Plast-Mar w Balczewie. Miejsce zachwyciło nas wszystkich. Uczniowie w CEE pod kierunkiem pań prowadzących zajęcia edukacyjne  z zainteresowaniem poznawali kolejne etapy recyklingu odpadów, a także wytwarzania nowych produktów z uzyskanego reglanulatu. Od właściciela zakładu Plast- Mar Pana Marka Margielewskiego otrzymali wyprodukowane doniczki oraz liczne gadżety firmowe. Następnie z przyjemnością i zainteresowaniem uczestnicy wycieczki wybrali się pod kierunkiem pana leśniczego na spacer ścieżką dydaktyczno – przyrodniczą “Balczewo – Rejna”. Las i leśna symbolika stały się wszystkim bliższe, dzięki interesującym opowieściom. Wielką radość sprawiło nam przygotowane przy leśniczówce ognisko, nad którym upiekliśmy smakowite kiełbaski ufundowane przez pana Marcina Nobisa  z Osięcin. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować dla naszych podopiecznych tę pouczającą i bardzo przyjemną wycieczkę. Państwa otwartość, serdeczność i hojność pomaga kształtować właściwe postawy naszych uczniów.