Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom
cudownych chwil, pełnych radości i uśmiechu.
Niech  miłość, którą obdarzacie  bliskich
wraca do Was z podwójną siłą.

Do życzeń dołączamy filmik z inscenizacją ,,Bajka o rozbitym serduszku” w wykonaniu koła teatralnego ,,SZKOLNE LUDKI” pod kierunkiem Katarzyny Simińskiej. Bohaterką przedstawienia jest kapryśna Kasieńka, która sprawiała dużo kłopotów swojej kochającej mamie. Pewnego razu w gniewie rozbiła czarodziejskie serduszko, stała się samotna i nieszczęśliwa, bo nie było już przy niej mamy. Dziewczynka posłuchała rady dobrej wróżki i wyruszyła na poszukiwanie krainy miłości. Na swojej drodze spotykała bohaterów potrzebujących pomocy. Mimo złych rad czarodziejki, Kasieńka nie pozostała obojętna na krzywdę innych. Swoimi dobrymi uczynkami scaliła rozbite wcześniej serduszko, a przy u jej boku znowu pojawiła się jej ukochana mama. Przedstawienie zostało zaprezentowane przedszkolakom i uczniom klas I-III. Wzruszenie  widzów, szczere uśmiechy i gromkie brawa były wspaniałą nagrodą dla małych aktorów, którzy w barwnych kostiumach wspaniale wcielali się w rożne role. Dzieci zaprezentowały nie tylko  umiejętności aktorskie, ale również taneczne. Publiczność mogła podziwiać m.in. tańczące zajączki, motylki, ale również układ taneczny, który dziewczynki z niezwykłym wdziękiem wykonały do muzyki Piotra Czajkowskiego. Kontakt z publicznością dostarczył aktorom wielu niezapomnianych przeżyć, dla których warto podjąć trud wielogodzinnych przygotowań. Żałujemy, że z powodu panujących jeszcze obostrzeń wśród widowni zabrakło rodziców, dlatego poniżej umieszczamy zdjęcia oraz filmik z tego przedstawienia.

Katarzyna Simińska i członkowie koła teatralnego SZKOLNE LUDKI