,, Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”. I.Kant
W Naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Głuszynku. Celem przedsięwzięcia było polepszenie komfortu życia bezdomnych zwierząt, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt wśród dzieci, a także wdrażanie najmłodszych do chęci niesienia pomocy słabszym, uczenie wrażliwości, odpowiedzialności za los bezbronnych istot. W dniu dzisiejszym przedszkole odwiedziły Panie: Katarzyna i Justyna zajmujące się na co dzień bezdomnymi zwierzętami, które są pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Głuszynku, Przybliżyły One nam swoją pracę z bezdomnymi zwierzętami, opowiedziały o komunikacji zwierzę- człowiek mówiły o komunikatach jakie przesyłają nam zwierząt, a także jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia na wypadek ataku psa. Pogadanka dotyczyła właściwego zachowania dziecka na wypadek spotkania z bezdomnym , nieznanym psem. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i empatią. Spotkanie przebiegło w miłej, pogodnej atmosferze, dzieci zostały obdarowane przez gości słodkim upominkiem.