16 maja 2022 roku  klasa IIIa zaprezentowała inscenizację pt. “Akademia Pana Kleksa” przygotowaną  pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Simińskiej. W tym dniu hol szkolny przeistoczył się w baśniową krainę profesora Ambrożego. Pojawiły się barwne elementy scenograficzne tworzące salę lekcyjną i wyspy Bergamuty. Członkowie prowadzonego w tej klasie koła teatralnego ,,Szkolne Ludki” mistrzowsko wcielili się w rolę niesfornych uczniów. Postać lenia, skarżypyty, kłamczuchy i samochwały to tylko niektórzy bohaterowie wierszy Jana Brzechwy. Fantastyczną kreację  niezwykłego profesora stworzył Staś Gajewski, który poprowadził lekcję geografii, w czasie której uczniowie rzucali ogromną piłkę z kontynentami. Niezwykle ciekawa była lekcja kleksografii, podczas której profesor robił olbrzymie kleksy, a na scenie pojawiały się zwierzęta z wiersza ,,Zoo”. Groźny dzik i lis, dumny żubr, zabawny miś i małpka świetnie bawili publiczność.

Pan Kleks zabrał uczniów i widzów w niezwykły rejs statkiem, w czasie którego dopłynęli oni do wysp o nazwie Bergamuty. Tam spotkali niezwykłych mieszkańców. Na scenę wkroczyła dumna kwoka i jej goście, kaczka dziwaczka oraz żuraw i czapla. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki do tekstów Jana Brzechwy przygotowane przez p.  Małgorzatę Skonieczną. Przedstawienie zostało zaprezentowane przedszkolakom i uczniom kl. I- III . Po południu występ mogli zobaczyć również rodzice młodych aktorów. Po spektaklu  na gości i dzieci czekał  słodki poczęstunek. Dzieci zachwycały nie tylko swoimi umiejętnościami aktorskimi, ale również  niezwykle barwnymi kostiumami. Występ i wspaniała reakcja publiczności dostarczyły im wiele radości, poczuły, że dla tej chwili warto było podjąć trud wielomiesięcznych przygotowań.

wych. kl. IIIa:  Katarzyna Simińska

.