22 czerwca 2022 roku uczniowie klas VIII naszej szkoły zapamiętają na długo i będą miło wspominać. To był ich pierwszy bal. Świetna zabawa, wyśmienite jedzenie, DJ, magiczna fotobudka – to najważniejsze atuty tanecznego spotkania.
Bal ósmoklasisty był wyjątkowy, bardzo ważny na koniec edukacji, dlatego uczniowie w przemówieniu tak zwrócili się do zebranych:
„Bal ósmoklasisty to taki wieczór, który skłania do chwili refleksji i każe rozejrzeć się wokół i zapytać, dzięki komu tu jesteśmy? To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce- Szanowna Dyrekcjo, Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice, wszyscy Pracownicy Szkoły- złożyć słowa gorących podziękowań. Dziękujemy za każdy wspólnie spędzony dzień, za przekazywaną wiedzę i opiekę nad nami. Za to, że jesteście z nami, wspierając nas w trudnej drodze do dorosłości- dziękujemy!!! Kłaniamy się naszym Kochanym Rodzicom, którzy z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem przygotowali ten bal. Składamy te podziękowania na ręce Rady Rodziców”.
„Miło szaleć, kiedy czas po temu”- pisał w XVI wieku Jan Kochanowski. Jakże te słowa okazują się aktualne i dziś. Młodzież pięknie wykorzystała czas beztroski, dała się porwać muzie tańca, bo przecież młodość ma swoje prawa. Teraz pozostaje czekać na wyniki egzaminu. Życzymy Wam- Drodzy Uczniowie- aby były jak najwyższe. Życzymy, byście dostali się do wymarzonych szkół. Ale nie zapomnijcie o tej szkole. Już na zawsze zapisaliście się w jej historii. Wszystkiego dobrego!

Wychowawcy klas VIII
(M. Nowak, A. Waloszek, K. Banasiak, A. Ratajczyk, B. Rosińska, J. Tumińska)