14 czerwca 2024 roku uczniowie klasy VIII a wraz z zaproszonymi gośćmi bawili się na Balu Ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Julii Rogalskiej i Mateusza Adamskiego: „Jak mawiają filozofowie, wszystko w życiu ma swój czas. Za nami osiem lat pracy, przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, decyzja jaką wybrać szkołę ponadpodstawową, co robić w życiu… Nadszedł więc czas na zabawę, bo jak pisał Jan Kochanowski „Miło szaleć, kiedy czas po temu”.(…)” „Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest rzeczy kolej i taki jest jej porządek. Fragment naszej drogi życiowej związany z tą szkołą, powoli dobiega końca(…)” Następnie głos w imieniu emerytowanych nauczycieli zabrała p. Anna Kozłowska dziękując za zaproszenie i przekazując uczniom upominki. Na końcu dyrektor Andrzej Polaszek powitał zgromadzonych i życzył miłej i niezapomnianej zabawy. Całej imprezie towarzyszyła bardzo podniosła atmosfera, która sprawiła, że ten wieczór był naprawdę wyjątkowy. Drodzy Uczniowie! Dziękujemy Wam za wspaniałą zabawę na najwyższym poziomie. Jednocześnie życzymy Wam wielu kolejnych – tak pięknych chwil! Drodzy Rodzice! Składamy szczególne podziękowania za znakomitą organizację tego wydarzenia!
Izabela Kisielewska