W poniedziałek 23 maja 2022 r. , w 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, odbył się apel poświęcony życiu i twórczości literackiej tej znanej polskiej poetki. Spotkanie zostało przygotowane przez uczniów należących do kół bibliotecznych oraz reprezentantów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego “Poeci dzieciom”. W Marię Konopnicką wcieliła się uczennica z klasy 7b – Patrycja Dybowska i przybliżyła najistotniejsze fakty z życia pisarki. Recytatorzy z dużą dawką ekspresji zaprezentowali znane i cenione utwory poetki, które do dziś bawią, wzruszają oraz budzą ogromny podziw dla jej talentu i kunsztu pisarskiego. Uroczystość wzbogaciło wspólne śpiewanie piosenki o słynnych krasnoludkach oraz utwór “Pieśń o domu” w wykonaniu Martyny Trawińskiej (przygotowanie p. Tomasz Cybulski).
Po apelu wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu czytelniczo – plastycznego pod hasłem “Bohaterowie utworów Marii Konopnickiej”.


Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska